borealisfestival is on Mixlr

Radio Space er en plattform for radiokunst som ble startet under Borealis 2015. Her kan du streame lyd døgnet rundt fra festivalen starter og ut mars, og bli en del av Boralis’ hjemmelyttingseksperiment.

Med verk for kringkasting laget av kjente, internasjonale lydkunstnere, radiokunstnere og komponister, er dette en ypperlig mulighet til å lene seg tilbake i sjeselongen og få eksperimentelle lyder levert direkte inn i stuen. I år har vi også gleden av å presentere verk bestilt av Radiophrenia (UK) og The Lake (DK), to plattformer for radiokunst. Peil deg inn på Borealis-kanalen og inviter vennene dine på lyttekveld!

2016 Utvalgte verk

1. Benjamin Belinska & Elodie A. Roy – Cathcart Collage (Radiophrenia)
2. Barry Burns – 23 Minutes To Go
3. Charlotte Piene – The Ground Grew Downwards
4. Daniel Cioloccini – Orpheus (Radiophrenia)
5. Peter Meanwell – Drawing Room Confessions – The Madeleine
6. Nick Santos Pedro & Eleanor Vonne Brown – #QBOCHAT
7. Elizabeth Veldon & Jim Colquhoun – Double Bill (Radiophrenia)
8. Gwendolen Von Einsiedel – On The Zydeco Trail
9. Carl Michael Von Hausswolff – A Bee Called Ramon (The Lake Radio)
10. Gry Bagøien – Valley Of The Whales (The Lake Radio)
11. Hildur Gudnadottir – Folk Fae Andlit, People Get Faces (The Lake Radio)
12. Jan Hoegh Stricker – So It Has To Be Dark (The Lake Radio)
13. Jana Winderen – Tasersuaq (The Lake Radio)
14. Kasper Vang – 45 Runout Grooves (The Lake Radio)
15. Klara Lewis – Shall-Should (The Lake Radio)
16. Maia Urstad – Rush Hour Drive (The Lake Radio)
17. Pejk Malinovski – Slipper Hero (The Lake Radio)
18. Skuli Sverrisson – Sleep Marks (The Lake Radio)
19. Jennie Savage – Guide To Getting Lost (Radiophrenia)
20. Li Jianhong – The Portrait Of Sleep-Talker
21. Joel Cahen – Cacophonic! Bowie Special
22. Jon Auman – China Diary
23. Julia Scott- The Only Still There Were Men And Women (Radiophrenia)
24. Kathryn Elkin – Mud Nostalgia Fantasy Cantata (Radiophrenia)
25. Lin Li – I Cannot Remember My Mother’s Voice (Radiophrenia)
26. Lisa Busby – Negoatiating With The Dead (Radiophrenia)
27. Mark Vernon – Domestic Weather
28. Nichola Scrutton – Sonnets (Radiophrenia)
29. Arturas Bumsteinas – Organ Archipelago
30. Peter Lenaerts – Beare Park
31. Rebecca Wilcox & Amelia Bywater – Drawing Each Other Over (Radiophrenia)
32. Rebecka Ahvenniemi – Banalala
33. Sean Burn – Bastilles Englan (Radiophrenia)
34. Shelly Nadashi – A Hidden Quiet Pocket (Radiophrenia)
35. Signe Liden – Puddefjorden
36. Stuart Gurden – Lat3r_r3fl3ct10n5 (Radiophrenia)
37. The Psychogeographical Commission – Widdershins (Radiophrenia)
38. Thomas Leyland-Collins – Cornucopia (Radiophrenia)
39. Tim Parkinson – Untitled Tape Installation 1996
40. Valter Volpe – No Request Line
41. Vikki Morton – Collected Works (Radiophrenia)
42. Vavabond – Accelerate

Presentert i samarbeid med BEK.
Støttet av Fritt Ord.

2015 Utvalgte verk

1. SHUCK! & Black Valley by Laurie Tompkins and Sam Quill.
2. So-Called Space by Arturas Bumsteinas.
3. Ora 13: Sound Studies On The Radio.
4. Conversation Piece by Celine Condorelli.
5. Train of Thought by Daniel Laufer.
6. Catabolizer (2010) by Gerhard Eckel.
7. Mahtavaa by James Andean (2008).
8. johns lunds plays alto saxophone.
9. Stoikerinnen (2014) by Kasia Fudakowski.
10. Sounds from Beneath by Mikhail Karikis.
11. Drafts by David Mollin and Salomé Voegelin.
12. The folks who sell food sell cars on the street by Object Collection.
13. Two Small boys Go Shopping by Peter Cusack.
14.Stereo Cillia by Sharon Gal.
15. Hieronymus Studio, 2015 by Volker Zander.
16.Music for Listening on the Earth by Yan Jun.
17. Et In Dystopia Ego by Arturas Bumšteinas (Dreamlands).

18. Down The Royal Road by Carlo Patrão (Dreamlands).
19. Out Of Thin Air: Radio Art Essay #1 by Colin Black (Dreamlands).
20. Characterized – GX Jupitter-Larsen (Dreamlands).
21. Morse Code Choir by Iris Garrelfs (Dreamlands).
22. Muffled Cyphers by Langham Research Centre (Dreamlands).
23. The Atmospherics – River Deep Mountain High by Trond Lossius and Jeremy Welsh.
24. A walk in the woods on a Sunday morning by Trond Lossius & Gerhard Eckel.
25. AllEco by Louise Harris (Dreamlands).
26. The Sound of Dead Languages by Espen Sommer Eide.


Presentert i samarbeid med BEK.