Borealis – en festival for eksperimentell musikk is on Mixlr

Radio Space er vår plattform for radiokunst som ble startet under Borealis 2015. Her presenterer vi verk for kringkasting laget av kjente internasjonale lydkunstnere, radiokunstnere og komponister. Hvert år i mars sender vi Radio Space på nett døgnet rundt. I år er vi glade for også å samarbeide med Bergen Kringkaster, som vil kringkaste Radio Space på både AM og FM. I tillegg vil vi under festivalen ha lyttestasjoner rundt i byen. Så da er det bare å tune inn enten her eller der, lene seg tilbake og gjøre klar for lyttekveld!

Radio Space på nett: 3.-31. mars. Døgnet rundt
Radio Space X Bergen Kringkaster: 6.-10. mars. AM 1314, kl. 06.00-18.00 og FM 93,8, kl. 18.00-10.00
Radio Space lyttestasjoner: 6.-10. mars. Bergen Offentlige Bibliotek, Bergen Kunsthall og Hordaland Kunstsenter.

I år presenterer Radio Space også verk fra våre samarbeidspartnere Radiophrenia (UK), The Lake (DK) og Cold Protein (UK).

Radio Space 2019 på luften nå!

2019 utvalgte verk:

1. Áine O’Dwyer – Great minds think alike
2. Celeste Oram – work & The Work
3. WATS – Sound Consultant
4. Eli Ningú – O V E R C O M I N G C H R I S T I N A
5. Finnbarr Dillon – The Curator of my Present
6. Franziska Windish – Do we share the same time?
7. Kim Hankyul – Your Secrets are Safe with Me
8. Jez riley French – infrared chorals
9. Pheobe riley Law – territory
10. Spectres – Party Time
11. Laurie Lax – Happy Ending
12. Joel Cahen – Canolin Tap
13. Acoustic Mirror – Ghostwalk 04 – Encina
14. Jez riley French – shee(r) glan
15. Karen Werner – Covenant of the Tongue
16. Kristin Bolstad – VocalChord
17. Laurie Lax – Can you hear what I think while I read as I speak 1
18. Kate Donovan – chorus duet for radio
19. Samuel Brzeski and Laurie Lax – Words which touch each other in strange places
20. LeRoy Stevens & Bernhard Schreiner – Lobed Comb Jelly Loops
21. Paul N. Roth – Colombo and the Negotiation of Garbage
22. Peter Ablinger – Die Macht Des Schicksals
23. Laurie Lax – Can you hear what I think while I read as I speak 2
24. Peter Ablinger – Spannung
25. Pheobe riley Law – interference of objects (one) extract
26. Peter Ablinger – Wiegenlied
27. Samuel Brzeski – Early evening melody
28. Stance Podcast – The Humdrum
29. Tor-Finn Malum Fitje – The Color of Quarks
30. Ursus Produksjoner – SKAL MAN BLÅSE LIV I DEN
31. Laurie Lax – Can you hear what I think while I read as I speak 3
32. Christian Jendreiko – Lust & Rätsel
33. Julia E. Dyck – Frequency Interference
34. LeRoy Stevens & Bernhard Schreiner – Fortunate Isles
35. Grace Schwindt – The Birder
36. Sam Scranton – All is Always
37. Sam Scranton – Life Vapor
38. Katie Wood – Exhibit A
39. Yvette Janine Jackson – Destination to?
40. Kasia Fudakowski – Stoikerinnen side A
41. Kasia Fudakowski – Stoikerinnen side B
42. The Lake: Aina Villanger – Total Eclipse of the Mind-Biltema
43. The Lake: Andreas Führer – Dynamics of Fluids in Porous Media
44. The Lake: Anna Lundh – HelloolleH_HejjeH
45. The Lake: Camille Norment – As You Were
46. The Lake: CM von Hausswolff – A Bee Called Ramon
47. The Lake: Cæcilie Trier & Alexander Tovborg – Hvid due
48. The Lake: Dag Johan Haugerud – A Year Of Dreams and Worries
49. The Lake: Geraldine Juarez – Study for a radio work
50. The Lake: Gry Bagøien – Valley of the whales
51. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 01
52. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 02
53. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 03
54. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 04
55. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 05
56. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 06
57. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 07
58. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 08
59. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 09
60. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 10
61. The Lake: Jana Winderen – Tasersuaq
62. The Lake: Jussi Parikka – On Lunacy
63. The Lake: Katja Aglert – dial_care to dance – first encounter
64. The Lake: Kim Hiorthøy – Fork Knife Lid
65. The Lake: Klara Lewis – Shall-Should
66. The Lake: Maia Urstad – RUSH HOUR DRIVE
67. The Lake: Marcus Lease – Constellated Beautiful
68. The Lake: Mariam The Believer – Positive Propaganda
69. The Lake: Nadine Byrne – Time is present vague and formless
70. The Lake: Niels Lyhne Løkkegaards – Symphony no. 1,1. movement
71. The Lake: Pejk Malinovski – Slipper Hero
72. The Lake: Sandra Boss og Jonas Olesen – Maskinel Terapi
73. The Lake: Simon Stee Andersen – Radio Archive Scale
74. The Lake: Skuli Sverrisson – SLEEP MARKS
75. The Lake: Sufie Elmgreen – James
76. The Lake: Syvende og Sidst – 3 Movements Swinging
77. Cold Protein: Zadie Xa – A Sojourn Through Saturn and Across the Southern Sea
78. Radiophrenia: Alicia Matthaus – Click Bait
79. Radiophrenia: gobscure – redvoice
80. Radiophrenia: Galo Durán – Bangkok Noises
81. Radiophrenia: Barry Burns – A Mass of Data Waiting For a Correct Interpretation
82. Radiophrenia: DJ Afifa and DJ Zanj Rracc – Umbalembe
83. Radiophrenia: Sara Lana and Felix Blume – Football Mondial
84. Radiophrenia: Galo Durán – Cambodia Love Song
85. Radiophrenia: gobscure – we have taken scissors to as few folks ties
86. Radiophrenia: Mark Lyken – Namwon Broadcasts
87. Radiophrenia: Mark Vernon – Cataphonic State
88. Radiophrenia: Galo Durán – Tokyo Soundscape
89. Radiophrenia: Mark Vernon – Magneto Mori: Vienna
90. Radiophrenia: Matthias Urban – SiAI
91. Radiophrenia: Oliver Pitt – Line Clean 9-6
92. Radiophrenia: Galo Durán – Vietnam Reverb
93. Radiophrenia: Oliver Pitt and Barry Burns – Easterhouse Conversations
94. Radiophrenia: Rebecca Wilcox – Reel it Reels
95. Radiophrenia: Steve Urquhart – Poppy Factory
96. Radiophrenia: Toni Dimitrov – Europa Hotel

2018 utvalgte verk:
1. Sufie Elmgreen – James (6:45)
2. Aina Villange – Total Eclipse of The Mind – Biltema (4:36)
3. Camille Norment – As You Were (3:37)
4. Cæcilie Trier & Alexander Tovborg – Hvid Due (3:39)
5. Katja Algert – Dial Care To Dance – First Encounter (2:13)
6. Marcus Lease – Constellated Beautiful (5:30)
7. Simon Steen Andersen – Radio Archive Scale (3:34)
8. Anna Lundh – HelloolleH HejjeH (3:40)
9. Alan Currall – Dead Air (2:02)
10. Allan Whyte & Louise Wilson – Is It Worth It? (30:02)
11. Amanda Brannin – Do I Need To Repeat Myself? (5:55)
12. C Ahlborn & F Berg – FUN FUN FUN! Fairytale Zoo Recordings (10:20)
13. Catalina Burroso Luque – eeeeeeeeeeeeeeeeeee (20:01)
14. Esi Eshun – Lines Of Reason (11:16)
15. gobscure – chalybeate aka the bees sleep (06:23)
16. Isabelle Stragliati – Nothing Here Now But – A Tribute To Eliane (22:00)
17. Jean François Cavro – Kyoto – Sound Portrait of Kyoto (Japan) 1997 (04:03)
18. Jenn Mattinson – Out Of Place – Delia Derbyshire in Cumbria (27:56)
19. Jenna collins – Visual Sequence (5:51)
20. Jess Worrall & Rob Kennedy – the three ring circus comes to town (30:00)
21. John Garcia Rueda – Remezcla Abrakadabra (5:25)
22. John Lawrence – The Solar Pessimist (33:53)
23. Maria Fusco – VOICE OBJECT VOICE (20:24)
24. Mark Briggs – Grey Matter (8:24)
25. Mark Vernon – Potential Advertisers (7:40)
26. Mark Vernon – the object invoked has disconnected from its host (8:52)
27. Mark Vernon – Too old to dream (6:36)
28. Marta Adamowicz – Poludnica (17:39)
29. Martin Heslop & Helen Tookey – Beautiful Error (4:39)
30. Minna-Kaisa Kallinen – Dear Neil Young (1:12)
31. Nika Son – Surfacing underneath you sea asu lapis (18:28)
32. OaPaO – Caravan (3:34)
33. Rebecca Wilcox – Humming (3:13)
34. Rena Anakwe – Sometimes I lose my words (22:00)
35. Sally Ann McIntyre – Study for a data deficient species (grey ghost transmission) (30:10)
36. Steven Jones – I CAME TO CRETE TO DIE (19:42)
37. Vile Plumage & The Burselm Community Radio – «Daphne and The Barron are Stranded at the Station: Episode 1» (10:00)
38. Amanda Brannin – Train Of Thought (5:23)
39. Amanda Loomes & Allison Carlier – Spiky Black (29:41)
40. Ana Maria Gomez Lopez – Detritus I Penumbria (20:14)
41. Anat Ben-David – Alchemy (02:31)
42. Atticus Bastow – Wardens (excerpt)(5:44)
43. Espen Sommer Eide – Dead Language Poetry (28:30)
44. Benoit Bories – Gateway (40:12)
45. Camilla Hannan – Islands (17:18)
46. Cara Tolmie – Bold Enough To Launch A Thousand Ships (5:51)
47. Carlo Giordani – Appetizer in Pontevico (11:15)
48. Chris Alton – An Unknown Rhythm ‘n’ Blues Band Called Trident (53:28)
49. Claudia Molitor – Auricularis Superior (30:01)
50. Fredrik Degrér – I’ve made the decision of coming here for some times (11:44)
51. Gillian Lever – Queen of the should (37:02)
52. Iris Garrelfs – Bifurcation of time (2016) (01:45)
53. James Andean & François Xavier Saint-Pierre – E100 (58:16)
54. Jez French – copenhagen gate (locked groove) (10:01)
55. Kristin Bolstad – Oslo Zoo (6:40)
56. Ludwig Abraham & Andy Ingamells – Peoples Age (20:57)
57. ohrenhoch kids & Leonie Reineke – METEJAMYAC (19:54)
58. Luca Forcucci – The Fall (10:41)
59. Maia Urstad – Meanwhile – Remix For Radio Space (8:05)
60. Marc Behrens – Mamori (10:13)
61. Tale Næss – future – PRE – positions (25:04)
62. Timothy Cooper & Samuel Tongue – Soundlines – After Ingold (7:19)
63. Yvette Jackson – Destination Freedom (22:14)
64. Zofia Dziewanowska-Stefanczyk – “Chambéry – Where Culture Meets Nature” (9:53)
65. Peter Ablinger – Gjendine Slalien (2:42)
66. Brane Zorman – Lu-Na-Mo on reflect (28:40)
67. Johanna Billing – Pulheim Jam Session (21:47)
68. Mika Taanila – Stimulus Progression (14:59)
69. Ohta Takamitsu – Traces Of Touches (14:31)
70. John Wynne – Installation for 300 speakers, player piano and vacuum cleaner. (46:54)
71. Christian Jendreiko – Riddle & Lust feat. Karla Milosevich (16:41)
72. James Webb – War of the worlds (47:53)
73. Arturas Bumšteinas – Thus Time Goes By (19:28)
74. Katherine Ka Li Yui & Niamh Forbes – My Reticence (3:30)

Presentert i samarbeid med Radiophrenia (UK) og The Lake (DK)

2017 Utvalgte verk

1. Adam Phillips; Paul Becker – The Mean of Men
2. Alessandro Bosetti – Plane/Talea
3. Arturas Bumšteinas – The Year of the Catdog
4. CILANTRO – BORDERLAND
5. Danny Bright – Underdrift
6. Donal Sarsfield – DEAD AIR EPISODE ONE
7. Felix Kubin – Neil Feather (The Futura Studio Walk)
8. Franziska Windisch – Corrosion
9. George de Decker – VLOT
10. Gwendolen von Einsiedel – ‘In Comes I’: A Mummer’s Tale
11. Henrik Koppen & Finn Adrian Jorkjen – Oh Lucy (Advent Calendar 2016)
12. Iain Chambers – Maudslay Engine
13. Jiska Huizing – Torn Tracks
14. Luca Forcucci – Voices
15. Marc Matter – “I WANT TO BE A TRANSSEXUAL SOUND» – Keyword Talk with Charlemagne
Palestine
16. Marianna Simnett – The Needle and the Larynx
17. Markus Karstiess & Christian Jendreiko – Soft Revolution
18. Matthew de Kersaint Giraudeau – The Minor Sixth
19. Philip Samartzis – Aurora Australis
20. Raviv Ganchrow – Radio Plays Itself
21. Samson Young – It’s a heaven over there (a luxury we cannot afford)
22. Simon Whetham, Eamon Sprod, John Grzinich – Kom-pohst
23. Søssa Jørgensen – Kan vi bare la være å snakke om det?
24. Tao G. Vrhovec Sambolec – Handmade Love for Things
25. Tim Parkinson – Grosvenor
26. Trond Lossius – Harastølen
27. Ward Weis – 4 Flemish Masters
28. Yan Jun – Noise Hypnotizing
29. Yvette Jackson – Soldier
30. Aleks Kolkowski – Bishop Montage (Radiophrenia)
31. Amble Skuse – Balancing Act (Radiophrenia)
32. Andreas Hirsch – Early Carbophonics (Radiophrenia)
33. Anna Friz – How to Pack a Whale (Radiophrenia)
34. Anneke Kampman – Instructions for a Speculative Synthesiser (Radiophrenia)
35. Ben Knight & Tom White – I’ve had it up to hear fish & chips (Radiophrenia)
36. Calum Stirling – The You of You (Radiophrenia)
37. Catherine Street – Conceptual Emergency (Radiophrenia)
38. Catriona Shaw – Aerial Holding Hands (Radiophrenia)
39. Christopher MacInnes & Anthony Autumn – Illogical Core (Radiophrenia
40. Diacoustics – The Emptiness of Sound (Radiophrenia)
41. Doog Cameron – Lament for the Glasgow High Rise (Radiophrenia)
42. Eggblood – Feral (Radiophrenia)
43. Fergus Kelly – Bovine Oboes (Radiophrenia)
44. Graham Lambkin – Humble Music (Radiophrenia)
45. Gregory Kramer – Riis (Radiophrenia)
46. Guillaume Loizillon – Bush (Radiophrenia)
47. Howlround – East Tower (Radiophrenia)
48. Isabelle Stragliati – La Nuit Cauchemar (Radiophrenia)
49. James Andean – Abkhazia (Radiophrenia)
50. James Torrance – A London Noir (Radiophrenia)
51. Jenn Mattinson & Mark Vernon – Circular Thinking (Radiophrenia)
52. Joe Howe – The Sand Hills (Radiophrenia)
53. JP Renoult & Dinah Bird – What You See (Radiophrenia)
54. Julia Drouhin & Pip Strafford – Super Occult Cosmophon (Radiophrenia)
55. Katapulto – The Garden (Radiophrenia)
56. Lin Li – Change Ringing Change (Radiophrenia)
57. Luke Fowler & Richard McMaster – Twilight of the Rock Gods (Radiophrenia)
58. Paul Nataraj – You Sound Like a Broken Record (Radiophrenia)
59. Rob Churm & Joe Howe – Rigor Mortis (Radiophrenia)
60. Ryan Frame – The Life of an iPod (Radiophrenia)
61. Sarah Angliss – Signalman (Radiophrenia)
62. Sean Burn – lone crow make some hullaballoo (Radiophrenia)
63. Sebastiane Hegarty – Rain for Radio (Radiophrenia)
64. Stuart Gurden – Arena on Energy on Tape (Radiophrenia)
65. Thomas Leyland Collins – De-constructed Gamelan (Radiophrenia)
66. Vile Plumage & the Burselm Community Radio Players – The Ghosts of Burselm Ghosts
(Radiophrenia)
67. William Aikman and Rhona Mühlebach – Portrait of a Cow (Radiophrenia)
68. Zoe Irvine – The Edible Pet (Radiophrenia)
69. Dag Johan Haugerud – A Year of Dreams and Worries (The Lake)
70. Geraldine Juarez – Study for a Radio Work (The Lake)
71. Henrietta Heise – iPhone 6 Architecture (The Lake)
72. Jussi Parikka – On Lunacy (The Lake)
73. Kim Hiorthøy – Fork Knife Lid (The Lake)
74. Mariam Wallentin – Positive Propaganda (The Lake)
75. Nadine Byrne – Time is present vague and formless (The Lake)
76. Syvende og Sidst – 3 Movements Swinging (The Lake)

Presentert i samarbeid med Radiophrenia (UK) og The Lake (DK)

2016 Utvalgte verk

1. Benjamin Belinska & Elodie A. Roy – Cathcart Collage (Radiophrenia)
2. Barry Burns – 23 Minutes To Go
3. Charlotte Piene – The Ground Grew Downwards
4. Daniel Cioloccini – Orpheus (Radiophrenia)
5. Peter Meanwell – Drawing Room Confessions – The Madeleine
6. Nick Santos Pedro & Eleanor Vonne Brown – #QBOCHAT
7. Elizabeth Veldon & Jim Colquhoun – Double Bill (Radiophrenia)
8. Gwendolen Von Einsiedel – On The Zydeco Trail
9. Carl Michael Von Hausswolff – A Bee Called Ramon (The Lake Radio)
10. Gry Bagøien – Valley Of The Whales (The Lake Radio)
11. Hildur Gudnadottir – Folk Fae Andlit, People Get Faces (The Lake Radio)
12. Jan Hoegh Stricker – So It Has To Be Dark (The Lake Radio)
13. Jana Winderen – Tasersuaq (The Lake Radio)
14. Kasper Vang – 45 Runout Grooves (The Lake Radio)
15. Klara Lewis – Shall-Should (The Lake Radio)
16. Maia Urstad – Rush Hour Drive (The Lake Radio)
17. Pejk Malinovski – Slipper Hero (The Lake Radio)
18. Skuli Sverrisson – Sleep Marks (The Lake Radio)
19. Jennie Savage – Guide To Getting Lost (Radiophrenia)
20. Li Jianhong – The Portrait Of Sleep-Talker
21. Joel Cahen – Cacophonic! Bowie Special
22. Jon Auman – China Diary
23. Julia Scott- The Only Still There Were Men And Women (Radiophrenia)
24. Kathryn Elkin – Mud Nostalgia Fantasy Cantata (Radiophrenia)
25. Lin Li – I Cannot Remember My Mother’s Voice (Radiophrenia)
26. Lisa Busby – Negoatiating With The Dead (Radiophrenia)
27. Mark Vernon – Domestic Weather
28. Nichola Scrutton – Sonnets (Radiophrenia)
29. Arturas Bumsteinas – Organ Archipelago
30. Peter Lenaerts – Beare Park
31. Rebecca Wilcox & Amelia Bywater – Drawing Each Other Over (Radiophrenia)
32. Rebecka Ahvenniemi – Banalala
33. Sean Burn – Bastilles Englan (Radiophrenia)
34. Shelly Nadashi – A Hidden Quiet Pocket (Radiophrenia)
35. Signe Liden – Puddefjorden
36. Stuart Gurden – Lat3r_r3fl3ct10n5 (Radiophrenia)
37. The Psychogeographical Commission – Widdershins (Radiophrenia)
38. Thomas Leyland-Collins – Cornucopia (Radiophrenia)
39. Tim Parkinson – Untitled Tape Installation 1996
40. Valter Volpe – No Request Line
41. Vikki Morton – Collected Works (Radiophrenia)
42. Vavabond – Accelerate

Presentert i samarbeid med BEK.
Støttet av Fritt Ord.

2015 Utvalgte verk

1. SHUCK! & Black Valley by Laurie Tompkins and Sam Quill.
2. So-Called Space by Arturas Bumsteinas.
3. Ora 13: Sound Studies On The Radio.
4. Conversation Piece by Celine Condorelli.
5. Train of Thought by Daniel Laufer.
6. Catabolizer (2010) by Gerhard Eckel.
7. Mahtavaa by James Andean (2008).
8. johns lunds plays alto saxophone.
9. Stoikerinnen (2014) by Kasia Fudakowski.
10. Sounds from Beneath by Mikhail Karikis.
11. Drafts by David Mollin and Salomé Voegelin.
12. The folks who sell food sell cars on the street by Object Collection.
13. Two Small boys Go Shopping by Peter Cusack.
14.Stereo Cillia by Sharon Gal.
15. Hieronymus Studio, 2015 by Volker Zander.
16.Music for Listening on the Earth by Yan Jun.
17. Et In Dystopia Ego by Arturas Bumšteinas (Dreamlands).
18. Down The Royal Road by Carlo Patrão (Dreamlands).
19. Out Of Thin Air: Radio Art Essay #1 by Colin Black (Dreamlands).
20. Characterized – GX Jupitter-Larsen (Dreamlands).
21. Morse Code Choir by Iris Garrelfs (Dreamlands).
22. Muffled Cyphers by Langham Research Centre (Dreamlands).
23. The Atmospherics – River Deep Mountain High by Trond Lossius and Jeremy Welsh.
24. A walk in the woods on a Sunday morning by Trond Lossius & Gerhard Eckel.
25. AllEco by Louise Harris (Dreamlands).
26. The Sound of Dead Languages by Espen Sommer Eide.


Presentert i samarbeid med BEK.