Radio Space

Radio Space er vår plattform for radiokunst som ble startet under Borealis 2015. Her presenterer vi verk for kringkasting laget av kjente internasjonale lydkunstnere, radiokunstnere og komponister. Hvert år i mars sender vi Radio Space på nett døgnet rundt. Radio Space vil være oppe å gå igjen i mars 2020. Da kan du lytte via vår nettside, eller på de ulike lyttestasjonene vi plasserer rundt omkring i byen.

Borealis – en festival for eksperimentell musikk is on Mixlr

RADIO SPACE 2019

I 2019 samarbeidet vi med Bergen Kringkaster, som fikk Radio Space ut på både AM og FM.

Verk presentert via Radio Space under Borealis 2019:

1. Áine O’Dwyer – Great minds think alike
2. Celeste Oram – work & The Work
3. WATS – Sound Consultant
4. Eli Ningú – O V E R C O M I N G C H R I S T I N A
5. Finnbarr Dillon – The Curator of my Present
6. Franziska Windish – Do we share the same time?
7. Kim Hankyul – Your Secrets are Safe with Me
8. Jez riley French – infrared chorals
9. Pheobe riley Law – territory
10. Spectres – Party Time
11. Laurie Lax – Happy Ending
12. Joel Cahen – Canolin Tap
13. Acoustic Mirror – Ghostwalk 04 – Encina
14. Jez riley French – shee(r) glan
15. Karen Werner – Covenant of the Tongue
16. Kristin Bolstad – VocalChord
17. Laurie Lax – Can you hear what I think while I read as I speak 1
18. Kate Donovan – chorus duet for radio
19. Samuel Brzeski and Laurie Lax – Words which touch each other in strange places
20. LeRoy Stevens & Bernhard Schreiner – Lobed Comb Jelly Loops
21. Paul N. Roth – Colombo and the Negotiation of Garbage
22. Peter Ablinger – Die Macht Des Schicksals
23. Laurie Lax – Can you hear what I think while I read as I speak 2
24. Peter Ablinger – Spannung
25. Pheobe riley Law – interference of objects (one) extract
26. Peter Ablinger – Wiegenlied
27. Samuel Brzeski – Early evening melody
28. Stance Podcast – The Humdrum
29. Tor-Finn Malum Fitje – The Color of Quarks
30. Ursus Produksjoner – SKAL MAN BLÅSE LIV I DEN
31. Laurie Lax – Can you hear what I think while I read as I speak 3
32. Christian Jendreiko – Lust & Rätsel
33. Julia E. Dyck – Frequency Interference
34. LeRoy Stevens & Bernhard Schreiner – Fortunate Isles
35. Grace Schwindt – The Birder
36. Sam Scranton – All is Always
37. Sam Scranton – Life Vapor
38. Katie Wood – Exhibit A
39. Yvette Janine Jackson – Destination to?
40. Kasia Fudakowski – Stoikerinnen side A
41. Kasia Fudakowski – Stoikerinnen side B
42. The Lake: Aina Villanger – Total Eclipse of the Mind-Biltema
43. The Lake: Andreas Führer – Dynamics of Fluids in Porous Media
44. The Lake: Anna Lundh – HelloolleH_HejjeH
45. The Lake: Camille Norment – As You Were
46. The Lake: CM von Hausswolff – A Bee Called Ramon
47. The Lake: Cæcilie Trier & Alexander Tovborg – Hvid due
48. The Lake: Dag Johan Haugerud – A Year Of Dreams and Worries
49. The Lake: Geraldine Juarez – Study for a radio work
50. The Lake: Gry Bagøien – Valley of the whales
51. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 01
52. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 02
53. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 03
54. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 04
55. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 05
56. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 06
57. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 07
58. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 08
59. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 09
60. The Lake: Henriette Heise – iPhone6 architecture 10
61. The Lake: Jana Winderen – Tasersuaq
62. The Lake: Jussi Parikka – On Lunacy
63. The Lake: Katja Aglert – dial_care to dance – first encounter
64. The Lake: Kim Hiorthøy – Fork Knife Lid
65. The Lake: Klara Lewis – Shall-Should
66. The Lake: Maia Urstad – RUSH HOUR DRIVE
67. The Lake: Marcus Lease – Constellated Beautiful
68. The Lake: Mariam The Believer – Positive Propaganda
69. The Lake: Nadine Byrne – Time is present vague and formless
70. The Lake: Niels Lyhne Løkkegaards – Symphony no. 1,1. movement
71. The Lake: Pejk Malinovski – Slipper Hero
72. The Lake: Sandra Boss og Jonas Olesen – Maskinel Terapi
73. The Lake: Simon Stee Andersen – Radio Archive Scale
74. The Lake: Skuli Sverrisson – SLEEP MARKS
75. The Lake: Sufie Elmgreen – James
76. The Lake: Syvende og Sidst – 3 Movements Swinging
77. Cold Protein: Zadie Xa – A Sojourn Through Saturn and Across the Southern Sea
78. Radiophrenia: Alicia Matthaus – Click Bait
79. Radiophrenia: gobscure – redvoice
80. Radiophrenia: Galo Durán – Bangkok Noises
81. Radiophrenia: Barry Burns – A Mass of Data Waiting For a Correct Interpretation
82. Radiophrenia: DJ Afifa and DJ Zanj Rracc – Umbalembe
83. Radiophrenia: Sara Lana and Felix Blume – Football Mondial
84. Radiophrenia: Galo Durán – Cambodia Love Song
85. Radiophrenia: gobscure – we have taken scissors to as few folks ties
86. Radiophrenia: Mark Lyken – Namwon Broadcasts
87. Radiophrenia: Mark Vernon – Cataphonic State
88. Radiophrenia: Galo Durán – Tokyo Soundscape
89. Radiophrenia: Mark Vernon – Magneto Mori: Vienna
90. Radiophrenia: Matthias Urban – SiAI
91. Radiophrenia: Oliver Pitt – Line Clean 9-6
92. Radiophrenia: Galo Durán – Vietnam Reverb
93. Radiophrenia: Oliver Pitt and Barry Burns – Easterhouse Conversations
94. Radiophrenia: Rebecca Wilcox – Reel it Reels
95. Radiophrenia: Steve Urquhart – Poppy Factory
96. Radiophrenia: Toni Dimitrov – Europa Hotel

2018 utvalgte verk:
1. Sufie Elmgreen – James (6:45)
2. Aina Villange – Total Eclipse of The Mind – Biltema (4:36)
3. Camille Norment – As You Were (3:37)
4. Cæcilie Trier & Alexander Tovborg – Hvid Due (3:39)
5. Katja Algert – Dial Care To Dance – First Encounter (2:13)
6. Marcus Lease – Constellated Beautiful (5:30)
7. Simon Steen Andersen – Radio Archive Scale (3:34)
8. Anna Lundh – HelloolleH HejjeH (3:40)
9. Alan Currall – Dead Air (2:02)
10. Allan Whyte & Louise Wilson – Is It Worth It? (30:02)
11. Amanda Brannin – Do I Need To Repeat Myself? (5:55)
12. C Ahlborn & F Berg – FUN FUN FUN! Fairytale Zoo Recordings (10:20)
13. Catalina Burroso Luque – eeeeeeeeeeeeeeeeeee (20:01)
14. Esi Eshun – Lines Of Reason (11:16)
15. gobscure – chalybeate aka the bees sleep (06:23)
16. Isabelle Stragliati – Nothing Here Now But – A Tribute To Eliane (22:00)
17. Jean François Cavro – Kyoto – Sound Portrait of Kyoto (Japan) 1997 (04:03)
18. Jenn Mattinson – Out Of Place – Delia Derbyshire in Cumbria (27:56)
19. Jenna collins – Visual Sequence (5:51)
20. Jess Worrall & Rob Kennedy – the three ring circus comes to town (30:00)
21. John Garcia Rueda – Remezcla Abrakadabra (5:25)
22. John Lawrence – The Solar Pessimist (33:53)
23. Maria Fusco – VOICE OBJECT VOICE (20:24)
24. Mark Briggs – Grey Matter (8:24)
25. Mark Vernon – Potential Advertisers (7:40)
26. Mark Vernon – the object invoked has disconnected from its host (8:52)
27. Mark Vernon – Too old to dream (6:36)
28. Marta Adamowicz – Poludnica (17:39)
29. Martin Heslop & Helen Tookey – Beautiful Error (4:39)
30. Minna-Kaisa Kallinen – Dear Neil Young (1:12)
31. Nika Son – Surfacing underneath you sea asu lapis (18:28)
32. OaPaO – Caravan (3:34)
33. Rebecca Wilcox – Humming (3:13)
34. Rena Anakwe – Sometimes I lose my words (22:00)
35. Sally Ann McIntyre – Study for a data deficient species (grey ghost transmission) (30:10)
36. Steven Jones – I CAME TO CRETE TO DIE (19:42)
37. Vile Plumage & The Burselm Community Radio – “Daphne and The Barron are Stranded at the Station: Episode 1” (10:00)
38. Amanda Brannin – Train Of Thought (5:23)
39. Amanda Loomes & Allison Carlier – Spiky Black (29:41)
40. Ana Maria Gomez Lopez – Detritus I Penumbria (20:14)
41. Anat Ben-David – Alchemy (02:31)
42. Atticus Bastow – Wardens (excerpt)(5:44)
43. Espen Sommer Eide – Dead Language Poetry (28:30)
44. Benoit Bories – Gateway (40:12)
45. Camilla Hannan – Islands (17:18)
46. Cara Tolmie – Bold Enough To Launch A Thousand Ships (5:51)
47. Carlo Giordani – Appetizer in Pontevico (11:15)
48. Chris Alton – An Unknown Rhythm ‘n’ Blues Band Called Trident (53:28)
49. Claudia Molitor – Auricularis Superior (30:01)
50. Fredrik Degrér – I’ve made the decision of coming here for some times (11:44)
51. Gillian Lever – Queen of the should (37:02)
52. Iris Garrelfs – Bifurcation of time (2016) (01:45)
53. James Andean & François Xavier Saint-Pierre – E100 (58:16)
54. Jez French – copenhagen gate (locked groove) (10:01)
55. Kristin Bolstad – Oslo Zoo (6:40)
56. Ludwig Abraham & Andy Ingamells – Peoples Age (20:57)
57. ohrenhoch kids & Leonie Reineke – METEJAMYAC (19:54)
58. Luca Forcucci – The Fall (10:41)
59. Maia Urstad – Meanwhile – Remix For Radio Space (8:05)
60. Marc Behrens – Mamori (10:13)
61. Tale Næss – future – PRE – positions (25:04)
62. Timothy Cooper & Samuel Tongue – Soundlines – After Ingold (7:19)
63. Yvette Jackson – Destination Freedom (22:14)
64. Zofia Dziewanowska-Stefanczyk – “Chambéry – Where Culture Meets Nature” (9:53)
65. Peter Ablinger – Gjendine Slalien (2:42)
66. Brane Zorman – Lu-Na-Mo on reflect (28:40)
67. Johanna Billing – Pulheim Jam Session (21:47)
68. Mika Taanila – Stimulus Progression (14:59)
69. Ohta Takamitsu – Traces Of Touches (14:31)
70. John Wynne – Installation for 300 speakers, player piano and vacuum cleaner. (46:54)
71. Christian Jendreiko – Riddle & Lust feat. Karla Milosevich (16:41)
72. James Webb – War of the worlds (47:53)
73. Arturas Bumšteinas – Thus Time Goes By (19:28)
74. Katherine Ka Li Yui & Niamh Forbes – My Reticence (3:30)

Presentert i samarbeid med Radiophrenia (UK) og The Lake (DK)